Oblíbené (0)

Recenze puzzle Ravensburger - 3D Mimoňové Cro postavička

Recenze jednoho ze čtyř zábavných mimoňů od Ravensburgeru.

Když Ravensburger vydal svoji první 3D figurku mimoně, byl to okamžitě hit.

Letos nabídku rozšířil o další tři zábavné mimoně. Jedním z nich je pravěký Cro mimoň, kterého jsem si vybral k dnešní recenzi, protože se, na rozdíl od ostatních vysmátých, krásně mračí.

Pokud mimoně neznáte, tak to jsou silně ztřeštění komixáci, kteří vystupovali v několika filmech animovaných (Já padouch, Já padouch 2 a ve filmu mimoňové). Dovzdělat se můžete v rychlosti třeba na mimoním youtube kanálu.

Puzzle je určené pro děti od 7 let ale zabaví se s ním i dospělák.

 

V krabičce najdete: podstavec mimoně, samolepku na podstavec, nohy, návod a 54 plastových dílků, ze kterých mimoně vytvoříte.

V návodu sice Ravensburger doporučuje skládat podle čísel, ale tím se ze skládání vytrácí veškerá magie. Já u všech 3D puzzle doporučuji skládat podle motivu - jako u klasického puzzle a čísla používat jen pro kontrolu. Jednak je to mnohem větší zábava a  navíc to nemáte za 5 minut hotovo a nepřipadáte si jako cvičená opice :-)

Puzzle je nejlepší klasicky roztřídit dle barev a vzoru a pak začít skládat jednotlivé části - jak je patrné na obrázcích níže.

 

A tady už si můžete prohlédnout postavenou postavičkou.

 

Jak se 3D puzzle skládá? Jde to hladce a skoro samo. Dílky jsou z kvalitního plastu, dobře vylisované a přesto, že jsou zakulacené, tak drží dobře pohromadě. Překvapila mne i tloušťka jednotlivých dílků, je víc než dostatečná.

Mimoně můžete opakovaně rozložit a znovu složit, můžete skládat více mimoňů najednou a soutěžit s ostatními v rychlosti skládání a podobně. Plastové dílky vydrží opravdu hodně a nelámou se. 

Mimoň je tak akorát do ruky, měří i s nohama cca 12 cm.

 

plusy:

- oblíbené téma mimoňů

- zábavná změna oproti klasickému puzzle

- precizní provedení

- docela rychle hotovo (dospělý 15minut, dítě přibližně 30 minut)

 

minusy:

- dílky jsou tvarově zaměnitelné (jeden dílek pasuje tvarem na 2 místa, na motivu ale poznáte, že je to špatně)

- postavička není vhodná na hraní

- při pádu se rozprskne (to může být i plus, je to docela stranda :-))

 

Celkově se mimoň moc povedl, takže dádám pucla nahoru.

 

Mr. Puzzle